YÜKSEK
KALİTE
ÜSTÜN
PERFORMANS

Konsens bayraklı seviye sensörü ikame edilebilecek hiç bir üründe bulunmayan standart soketli tasarımı ile ürün kapağı açılmadan kurulumu yapılabilir. Kapaktaki LED ışığı ile ürünün çalışma pozisyonu gözle görülebilir.

MOTORLU
SEVİYE SENSÖRÜ
KMS.001

MOTORLU SEVİYE SENSÖRÜ

Toz ve granül malzemelerin depolandığı tank,bunker ve silo gibi ambarlarda seviye kontrolü amacı ile kullanılır.

DAHA FAZLA

MOTORLU SEVİYE SENSÖRÜ

Ürünümüzün montajı ve çalışma sistematiği ilgili gerekli otomasyon ve teknik danışmanlığını sunuyoruz.

DAHA FAZLA

FİYAT TEKLİFİ
TALEP FORMU

Aşağıda yer alan formu doldurarak, Konsens seviye ölçer ürününden fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

NEDiR?

Toz ve granül malzemelerin depolandığı tank,bunker ve silo gibi ambarlarda seviye kontrolü amacı ile kullanılır.

UYGULAMA ALANLARI

Gıda Endüstrisi; Tahıl, Un, Tuz, Toz Şeker, Kahve, Arpa, Ayçiçeği, Mısır, Yer Fıstığı, Pudra, Buğday, Süt Tozu, Kakao vb. Plastik, Maden, Kimya, Ağaç ve Yem endüstrilerindeki benzer ürünler içinde kullanılır.

KOLAY MONTAJ

Piyasadaki hiçbir ikame üründe bulunmayan soketli montajımız ile ürün kapağı açılmadan soket ile montaj edilebilmesi. İki tip manşon ile istenilen manşonun kullanılabilmesi.

ÇALIŞMA SİSTEMİ

Sensör malzemenin kontrol edileceği uygun yere montaj edilir. Sensörün kapağı açılmadan 4 pinli soketinden besleme yapılarak ve kontak çıkışları (NO-NC) güvenli şekilde alınarak kontrol edilir.

Senkron motorlu bir mil aracılığı ile mil ucundaki bayrağı dairesel olarak hareket ettirir. Malzeme sensor bayrağı seviyesine geldiğinde, dönme işlemi durur.

Motor kendisi hareket ederek içindeki iki siviçten, ilkinden kurtularak bağlantı çıkışını aktif hale getirir. Devamında ikinci sivice basarak motoru durdurur.

Malzeme seviyeden indikten sonra yay vasıtası ile motor eski konumuna gelerek tekrar çalışmaya başlar. Çıkış pasif olur.

Sensör kapağındaki Led çıkışın durumunu gösterir. Pasif durumda iken kırmızı, aktif durumda malzemeyi gördüğü zaman yeşil yanar.

Ölçülen malzemenin yoğunluğuna göre yay pozisyonu değiştirilerek sertlik ayarı yapılabilir.