KONSENS 
HAKKINDA

Konsens Teknoloji, toz ve granül yapıdaki katı malzemelerin üretildiği, kullanıldığı, paketlendiği ya da depolandığı tesislerde kullanılan “Motorlu Seviye Sensörü”nün ar-gesine 2016 yılında başlamış, tasarım ve testlerini tamamlayarak 2018 yılında seri üretime geçmiştir. 

Ürettiği KMS serisi “Motorlu Seviye Sensörü” öncelikli olarak gıda, yem, yapı malzemeleri, plastik, kimya, geri dönüşüm, ağır sanayi, maden, ağaç vb. sektörlerde olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında birçok tesiste, kullanılmaya başlandığı günden bu yana problemsiz olarak çalışmaya devam etmektedir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN 
ANAHTARI
iNOVASYON

İnnopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi bünyesinde yer alan Konsens Teknoloji, “Motorlu Seviye Sensörü” ile başladığı yolculuğuna; üniversite-sanayi işbirliği kapsamında akademik danışmanları ve istihdam ettiği elektrik, elektronik, makine ve yazılım mühendisleri ile birlikte üretim ve geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir.

ULUSLARARASI
STANDARTLARDA
ÇÖZÜM ÜRETİCİ

Konsens Teknoloji’nin hedefi, elde ettiği kazanım ve tecrübeyi, hitap ettiği otomasyon sektöründeki ihtiyaçları karşılayacak yeni teknoloji sensör ve ölçü kontrol ürünlerinin tasarım ve ar-ge çalışmalarında kullnararak dünya genelinde otomasyon sistemlerinin köklü ve ayrılmaz bir parçası olmaktır. Sunduğu teknik destek ve satış sonrası hizmetlerle kazandığı mutlu müşterileri, bu yoldaki en büyük destekçileri ve motivasyon kaynağıdır.